ПОРТАЛ

Черкаський туристичний потенціал презентували на «ITB Berlin-2014»

Черкаський туристичний  потенціал презентували на «ITB Berlin-2014»

Берлінська виставка, що проходила з 5 по 10 березня, без перебільшення, є головною туристичною подією світу. Адже всі країни, пов’язані з туристичним бізнесом, вважають за потрібне презентувати себе на ній. Цього року вперше представила в Берліні свої туристичні маршрути і Черкащина. Серед 10 регіонів України, яким є що показати іноземним туристам, наш край був включений у програму як батьківщина Тараса Шевченка, що у рік 200-річного ювілею від Дня його народження є дуже актуально, інформують у прес-службі Черкаської ОДА. Проте Шевченківські місця – не єдині історичні об’єкти, чим може похвалитися наша земля.

«Ми презентували туристичні маршрути, присвячені Шевченку, і об’єкти, які пов’язані з його життям і творчістю, – розповідає Анастасія Скрипченко. – Але, готуючись до виставки, шукали, що ще може привабили іноземців. Проаналізувавши ринок, поєднували маршрути з відпочинком на воді і в сільських зелених садибах. Жвавий інтерес у відвідувачів викликали об’єкти трипільської культури. Це є спільним у нашому минулому. Але на Черкащині існувало найбільше поселення. Зараз трипільські хати реконструйовано, на території заповідника завжди проводяться цікаві заходи. Тож нам було про що говорити і куди запрошувати гостей».

Не дивно, що черкаська делегація повернулася з Берліну з певними здобутками та домовленостями. Вдалося налагодити контакти зі Спілкою українців в Німеччині та іншими діаспорними організаціями, які працюють в Європі, знають Шевченка і можуть популяризувати його за кордоном, щоб збирати групи туристів і направляти до нас. Близько 20 організацій виявили бажання співпрацювати з туристичним бізнесом Черкаської області й надали свої контакти.

Звичайно, сьогодні ми не можемо запропонували закордонним гостям європейські умови, але наші об’єкти культурної спадщини заслуговують на увагу, і при правильній подачі, можуть зібрати навколо себе достатню кількість туристів, з тим, щоб потім розвинути і підтягнути інфраструктуру.