ПОРТАЛ
19 квітня 2017, 15:17

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Як перевірити відповідність ТУ підприємств?

Останнім часом почастішали випадки надання підприємствами недостовірної інформації про нібито проведену перевірку технічних умов (ТУ) державними підприємствами, підпорядкованими Мінекономрозвитку України. Зокрема, під час участі в тендерах та державних закупівлях. Організатори та учасники тендерів та торгів мають можливість перевірити дані про технічні умови в Каталозі ТУ України on-line, в тому числі безкоштовно. Або можуть отримати довідку про технічні умови на основі інформації з бази даних «ТУ України».

<b>Як перевірити відповідність ТУ підприємств? </b>

Вся продукція, яка виробляється в Україні, повинна відповідати вимогам Технічних регламентів, стандартів або ТУ.

Законом України «Про стандартизацію» (від 03.01.2015) передбачено, що усі категорії нормативних документів застосовуються підприємствами на добровільних засадах, що дає можливість вибору для виробників продукції, але й встановлює високий рівень відповідальності за виготовлення якісної і безпечної продукції.

Щоб запобігти наданню переваги недобросовісним підприємствам та прийняттю рішення на підставі недостовірних документів, ДП «Черкасистандартметрологія» надає послуги з перевірки ТУ та змін до них, а також допомагає у їхній розробці.

З метою єдиного обліку і систематизації технічних умов, чинних в Україні, забезпечення інформаційного обміну щодо технічних умов та продукції, яка випускається за ними, створюються і ведуться Головний фонд технічних умов та регіональні фонди технічних умов і база даних «Технічні умови України».

При формуванні Головного та регіональних фондів технічних умов, а також бази даних «Технічні умови України» проводиться незалежна перевірка ТУ та змін до них державними підприємствами, які підпорядковані центральному органу виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері технічного регулювання – регіональними центрами стандартизації, метрології і сертифікації. Зокрема в Черкаській області таким підприємством є ДП «Черкасистандартметрологія».

Для довідки:

Технічні умови - нормативний документ, що встановлює технічні вимоги, яким повинна відповідати продукція, процес або послуга, та визначає процедури, за допомогою яких може бути встановлено, чи дотримані такі вимоги.

Технічні умови встановлюють вимоги до продукції, призначеної до самостійного постачання (виконання, надавання), та регулюють відносини між виробником (постачальником) і споживачем (користувачем).

Технічні умови розробляють на один конкретний вид (тип, марку, модель, виконання) продукції або групу однорідної продукції.

При розробленні технічних умов дотримуються принципів та настановчих рекомендацій, встановлених в ДСТУ ISO/IEC 17007, ДСТУ ISO/IEC Guide 50, ДСТУ ISO/IEC Guide 51.

Технічні умови повинні містити всі вимоги до продукції, необхідні та достатні для її ідентифікації, виготовлення, контролю, приймання і постачання (транспортування).

Вимоги, встановлені в технічних умовах, не повинні суперечити обов’язковим вимогам нормативно-правових актів та нормативних документів, що поширюються на цю продукцію. Вони не повинні бути нижче вимог стандартів, що поширюються на цю продукцію і відповідати чинному законодавству.